ВИДЕО: Низ улиците во Србија се слави ИСТОРИСКИОТ УСПЕХ на ватерполистите

Ватерполистите на Србија за првпат ја освоија олимписката титула, откако во финалето славеа победа против најлутиот ривал Хрватска со 11-7. Со денешната титула избраниците на Дејан Савиќ ги обединија сите светски титули. 

По завршувањето на натпреварот, победата почна да се слави и низ улиците на градовите ширум цела Србија. Погледнете како изгледаше славењето низ сите градови во Србија, но и на Косово.