ВИДЕО: Дефинитивно Италија не е горда на својот ватерполо селектор, кој ги тепаше своите избраници

Синоќа ватерполо репрезентацијата на Италија загуби од САД, а најдебелиот крај го извлече италијанскиот репрезентативец, Алесандро Нора. 

Всушност, селекторот на „азурите“ Алесандро Кампања видно незадоволен од прикажаната игра на Нора, најпрво по него распали вербално, но тоа најверојатно не беше доволно, па го „почести“ со жешка шлаканица, по која цел свет пишува дека Кампања е срам за италијанскиот спорт.