Удари од кои застанува здивот: Како Тием го совлада Надал во Барселона (ВИДЕО)

Доминик Тием во полуфиналето на Барселона направи големо изненадување и со 2-0 го совлада Рафаел Надал.

>>> ПОВРЗАНО - Тием го пронајде „лекот“ за Надал и во два сета го елиминира во Барселона

Австриецот одигра брилијантен меч, на кој имаше неколку перфектни удари, за кои решение немеше ниту „кралот“ на земјата.

  • Погледнете дел од поените на Тием против Надал:

Противник на Доминик Тием во денешното финале ќе биде Русинот Данил Медведев.