ФОТО: Не поминува победа на Ѓоковиќ и Надал без провокација од Кирјиос

Надал Кирјиос

Австралискиот тенисер Ник Кирјиос испрати уште една провокација до Рафаел Надал по победата на УС Опен.

Во финалето Шпанецот го надигра Данил Медведев од Русија, кој немаше сили да го комплетира изненадувањето и загуби во маратонски меч во пет сета.

По мечот, Кирјиос се пријави на социјалните мрежи и стави фотографија од рускиот тенисер и напиша:

„Мојот омилен играч“.