ВИДЕО: Надал покажа зошто го нарекуваат „крал на земјата“

Надал Рафаел поен

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал уште еднаш докажа зошто секогаш ќе биде прв фаворит на сите турнири на земјена подлога. На денешниот меч против Самуел Грот (6-1, 6-1, 6-1), Шпанецот дуелот го зачини со прекрасен удар меѓу нозе, што го изненади Австралиецот. 

Со овој поен Надал ги предупреди сите конкуренти дека се наоѓа во одлична форма и дека ќе атакува на десеттиот трофеј во Париз.