ВИДЕО: Моментот кој покажува колку му беше тешко на Ѓоковиќ по поразот на ЛОИ

Срспкиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше фаворит за злато на Летните Олимписки Игри (ЛОИ), ама загуби од Александар Зверев во полуфиналето и мора да се помири со фактот дека останува без златниот медал.

По крајот на натпреварот, Ноле излезе пред камерата на РТС, но не говореше премногу. Неговите гестикулации и зборови покажуваат колку тешко му падна поразот во Токио.

Новак Ѓоковиќ вторпат во кариерата останува без олимпиското злато.