ФОТО: Модни икони, пејачки ѕвезди, спортисти... елитата се собра на финалето на УС Опен

УС Опен 2019

Финалниот меч на УС Опен меѓу Рафаел Надал и Данил Медведев привлече многу внимание.

Голем број познати личности се појавија на трибините Њујорк и беа дел од историската победа на шпанскиот тенисер. Пред очите на Линдзи Вон, Мајкл Даглас, Боб Синклер и многу други, 33-годишникот од Мајорка стигна до 19-та Грен слем титула во кариерата.

Маратонскиот меч ги задоволи очекувањата на навивачите кои громогласно ги поздравија и двата тенисери за прикажаната игра во финалето.

Погледнете кој беше на трибините на вчерашното финале меѓу Надал и Медведев: