ВИДЕО: Мареј побара три челенџи во низа и трипати беше во право

Британскиот тенисер Енди Мареј дожива една несекојдневна ситуација на натпреварот со Денис Шаповалов, кој се играше на АТП турнирот во Дубаи. 

Бизарниот момент се случи во вториот сет, кога Мареј побара три последователни „челенџи“, а уште поинтересно е што трите пати беше во право и ги освојуваше поените. Сето ова дојде во првиот гем од вториот сет, а публиката во овие моменти навистина се забавуваше и со смеа ја проследи целата ситуација. 

Поранешниот прв светски рекет на крајот со пресврт го доби мечот со Шаповалов и обезбеди осминафинале во Дубаи, а таму ќе го пречека Французинот Уго Умбер.