ВИДЕО: Гневната Плишкова го искрши судиското столче, нејзиниот тренер со среден прст за камерата

Плишкова

Наместо да се поздрави со главниот арбитар по денешниот пораз во Рим од Марија Сакари од Грција, Каролина Плишкова го искрши судиското столче со помош на својот рекет. Причината за оваа реакција на чешката тенисерка беше протестот кон одлуката на судијата при одлучувачкиот брејк поради кој го загуби дуелот во второто коло.

Како тоа да не беше доволно, тренерот на петтата тенисерка во светот, Томас Крупа, и покажа среден прст на камерата за време на инцидентот.