ВИДЕО: Фрустрираниот Ѓоковиќ загуби глава и со нога го искрши рекетот

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ сензационално е елиминиран уште во осминафиналето од Мастерс турнирот во Индијан Велс. За време на мечот кој го загуби со откако со 2-0 од Германецот Филип Колшрајбер, Србинот беше исклучително нервозен. .

Ѓоковиќ буквално со нога го скрши рекетот по една серија на загубениот поени во првиот сет.

Погледнете го моментот кога Ѓоковиќ го скрши рекетот: 

Колшрајбер првпат по една деценија го победи Ѓоковиќ на турнирски меч.