ВИДЕО: Да го целеше, немаше да го погоди – Кубот доби удар на незгодно место

Лукаш Кубот и Марсело Мело забележаа нов успех на Мастерсот во Шангај, откако во конкуренција на двојки обезбедија осминафинале. 

Со сигурни 2-0 го совладаа хрватско/кинескиот пар Борна Чориќ и Рунхао Ху, а овој меч беше одбележан по незгодниот удар го кој прими полскиот тенисер. Ху при еден ритрн го погоди Кубот директно во меѓуножjето, но по почетните грижи, следуваше само смеа. 

  • Незгодниот момент кој го доживеа Кубот: 

Во осминафиналето бразилско-полската двојка ја чека дуел со Шаповалов и Бопана.