ФОТО: Возњацки како Памела Андерсон, позираше со провокативниот костим за капење

Каролен

Данската тенисерка Каролине Вознњацки важи за една од најубавите девојки на ВТА-турот на денешницата.

Моментално таа не го игра најдобриот тенис во кариерата, па паузата ја користи за да помине квалитетно време со своите најблиски. Сопруг и е поранешниот НБА кошаркар Дејвид Ли, со кого присуствуваше на свадбата на тенисерката Никол Гибс и Џек Броди.

Церемонијата на плажа Возњацки ја искористи за да направи неколку фотографии во стилот на Памела Андерсон. Таа го облече познатиот црвен костим за капење, кој стана популарен од серијата „Чувари на плажата“ и ги изненади своите фанови.

Погледнете ги фотографиите: