ФОТО: Вон се појави во прозирен фустан, мажите не можеа да го тргнат погледот

Каде и да се појави предизвикува восхит и воздишки. Линдзи Вон ужива во пензионерските денови од алпското скијање. Американката му кажа збогум на активното скијање, но редовна е на сите џет-сет забави во Соединетите Американски Држави. 

Таа на промоцијата на филмот за себе кој ќе говори за нејзината блескава кариера се појави во провидно здолниште рака под рака со нејзиното момче. Мажите околу не можеа да го тргнат погледот од прекрасната Линдзи.

  • Изгледот на Линдзи Вон на промоцијата на филмот во нејзина чест: