ФОТО: Тифозите на Интер го чекаат Видал... и убавата Соња Исаза

Видал Артуро

Навивачите на Интер со нетрпение го очекуваат засилувањето од Барселона, Артуро Видал. Големиот борец на средината од теренот скоро сигурно ќе стави потпис на договор со калчолигашот и ќе ја продолжи кариерата во Милано. 

Заедно со него во Италија ќе пристигне и убавата Соња Исаза. Таа е девојка на чилеанскиот интернационалец и ќе биде новитет меѓу партнерките на фудбалерите во Серија А.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sonia Isaza (@niaisazaoficial) on

31-годишната Колумбијка работи како фитнес инструктор што може да се забележи по нејзините фотографии на Инстаграм. Таа има над три милиони следбеници и ќе биде конкуренција на Георгина Родригез и остатокот од убавиците кои се дел од фудбалскиот свет на „чизмата“.