ФОТО: Понежните половини на „кариоките“ кои ќе патуваат за Катар

Бразил

Бразилската селекција ги откри адутите за претстојното Светско првенство кое ќе се игра во Катар. Тимот на Тите ќе дебитира против Србија во првото коло. 

На трибините на Мундијалот, „кариоките“ ќе добиваат поддршка од своите најблиски. Сите зборуваат за девојките и сопругите на бразилските репрезентативци, кои најавија забава за време и по натпреварите.

Запознајте ги понежните половини на Бразилците кои ќе играат на СП 2022: