ФОТО: Од Шакира, па се до Георгина - девојките на фудбалерите провоцираат во секси бикини

Георгина

По една напорна сезона, најдобрите фудбалери во светот заминаа на заслужен одмор.

Меѓутоа тоа не го направија сами, туку со себе ги поведоа и своите понежни половини. Социјалните мрежи се преполни со фотографии на нивните девојки во секси бикини.

Листата ја предводат Георгина Родригез на Кристијано Роналдо и Шакира на Жерард Пике.

Погледнете одблиску како уживаат девојките на фудбалерите: