ВИДЕО: Меси изведе луд трик со две лименки „Пепси“, реалност или монтажа?

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси чека на настапите во Лигата на шампионите со Барселона, а во меѓувреме на социјалната мрежа „Инстаграм“ објави видео на кое изведува трик со лименка „Пепси“.

Меси постави две лименки една врз друга, а со тениско топче ја изби едната - онаа што беше доле. Онаа што стоеше горе, пак, падна долу и тоа право, а кон камерата се сврте со неговиот лик.

  • Видеото на Лионел Меси:

Многумина се прашуваат дали ова видео е монтажа, или, пак, Меси е толкав генијалец?