ФОТО: Кнол пак ги истакна атрибутите, а Катарците ги извадија телефоните и ја сликаа

Ивана Кнол, атрактивната навивачка на хрватската репрезентација, е вистински хит на Светското првенство во Катар.

Пред секој натпревар на „ватрените“ во Катар, таа е главна атракција на трибините, а така беше и на средбата со Белгија, во рамки од третото коло од групната фаза. Пред почетокот на натпреварот Кнол се прошета по трибините на арената и повторно гордо ги истакна своите атрибути, на кои не останаа ниту Катарците. Тие не се двоумеа многу да ги извадат телефоните и да ја фотографираат, а сето тоа го овековечи камерите кои очигледно не можат да пропуштат ништо во Катар.

Кнол ќе има уште најмалку една шанса да ја подбри својата Хрватска, бидејќи момците на Далиќ обезбедија пласман во осминафиналето.