Gol.mk те става на тест: Колку знаеш за Мундијалот во Русија 2018?

Меси насловна

За нешто помалку од еден месец ќе стартува 21. по ред Светско Првенство (СП) кое ќе се одржи во Русија, а ќе започне на 14 јуни и ќе заврши со финалето еден месец подоцна, односно на 15 јули.

32 репрезентации обезбедија место на Мундијалот по пат на квалификации, со исклучок на домашната руска репрезентација, која директно се пласираше на завршниот турнир. Осумте групи веќе се познати, а најголемите фудбалски ѕвезди предводени од Лионел Меси, Кристијано Роналдо и Нејмар се подготвени да дадат сѐ од себе за да стигнат до светската титула.

Обидете се да го решите нашиот квиз и преку истиот дознајте колку многу знаете или не знаете за претстојниот фудбалски спектакл.