ФОТО: Гигс има 15 години помлада девојка, ја запознал на „Олд Трафорд“

Велшкиот тренер Рајан Гигс е во нова љубовна врска и тоа со 15 години помладата Хелен Селинг Холт.

Гигс и Холт се запознале на „Олд Трафорд“ и во изминатиот период се заедно. Некогашниот фудбалер има 45 години, додека Хелен, која е ди-џејка, има 30 години.

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед зад себе има брак и две деца, но тој е разведен од 2016 година.