ФОТО: Фудбалерите на Реал Мадрид добија електрични возила од „BMW“

Реал Мадрид

Реал Мадрид се раздели со „Audi“ и потпиша нов спонзорски договор со автомобилската компанија „BMW“.

Традицијата од претходниот спонзор беше продолжена оваа година. Фудбалерите на првиот тим и тренерот Карло Анчелоти добија електрични автомобили од познатиот германски бренд.

Погледнете за какви модели се одлучија ѕвездите на мадридскиот гигант: