ФОТО: Елеонора Бои ги полудува сите, не само Данило Галинари

Елеонора Бои

Последните неколку објави на Инстаграм на Елеонора Бои докажаа дека таа е една од најубавите спортски новинарки во светот.

Нејзиното „ривалство“ со атрактивната Дилета Леота продолжува и ова лето. Двете како да се натпреваруваат која ќе направи поубава фотографија за своите фанови.

33-годишната Елеонора е позната во спортскиот свет како девојка на славниот кошаркар Данило Галинари. Тој настапува во НБА лигата, во екипата на Лос Анџелес Клиперс, што значи дека и таа често патува во САД за да биде покрај него.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on

Италијанскиот репрезентативец моментално нема кошаркарски обврски и е на одмор, што е одлична можност за нови „жешки“ пози на неговата девојка.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@leo_boiboi) on