ФОТО: Дали таа е најубавата спортистка на ЗОИ? Руската „Анџелина Џоли“ прва ѕвезда во Пјонгчанг

Анастасија од РУсија

Некои ја споредуваат со Анџелина Џоли, а никој не би се спротиставил на констатацијата дека таа е најубавата спортистка на Зимските Олимписки игри (ЗОИ) во Пјонгчанг.

Се работи за руската натпреварувачка во карлинг, Анастасија Бризгалова, која го освои бронзениот медал во мешани двојки заедно со својот сопруг, Александар Крусилнички. 

Погледнете зошто сите зборуваат за убавата и успешна Русинка:

 

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on