ФОТО: Бекам, Бускетс, Модриќ... - фудбалската елита на свадбата на Серхио Рамос

Рамос свадба

Цела Шпанија денес ги впери очите во свадбата на Серхио Рамос, која е спектаклот за кој се зборуваше во последните неколку дена.

Дефанзивецот на Реал Мадрид ќе стапи во брак со прекрасната Пилар Рубио, а на свечената церeмонија во Севиља денес се појавија голем број на познати лица од фудбалскиот свет.

Меѓу нив беше претседателот на „кралевите“, Флорентино Перез, Дејвид Бекам и сопругата Викторија, соиграчите од Реал, тројца фудбалери на Барселона и неколку други негови колеги од фудбалските терени.

  • Погледнете ја фудбалската елита на свадбата во Севиља: