ФОТО: Атрактивната Ивана одново провоцираше на дуелот меѓу Хрватска и Канада

Хрватска

Ивана Кнол од Хрватска и официјално е прогласена за „најубава навивачка“ на трибините на Светското првенство 2022.

Убавата Хрватка трет Мундијал во низа е поддршка за избраниците на Златко Далиќ. 30-годишната убавица одново провоцираше со „црвено-белата“ комбинација на дуелот против Канада.

Кнол работи во Соединетите Американски Држави. Таа живее во Мајами, а неодамна потпиша договор со модна агенција од Лос Анџелес.