ВИДЕО: „Заедно до победа“ - „фармацевтите“ со порака до битолчани пред дебито во ЛШ! 

„Заедно до победа“ - вака ракометарите на Еурофарм Работник го најавуваат својот премиерен настап на тимот во елитата на европскиот ракомет.

Македонскиот вицешампион в недела го игра деби-дуелот во Лигата на шампионите, и тоа пред својата публика против португалски Спортинг Лисабон. Токму по тој повод ракометарите на Стевче Алушовски преку видео-порака ги повикаа своите фанови да ја исполнат салата „Боро Чурлевски“ и заедно да слават историска победа. 

Еурофарм пред една седмица токму од Битола дебитираше и во СЕХА лигата и тоа со успех и голема победа на Спартак Москва. 

Лига на шампиони (М), Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Бидасоа ИрунБидасоа Ирун 10 6 3 1 297:246 51 15
2 СпортингСпортинг 1 10 6 2 2 309:266 43 14
3 СавехофСавехоф 1 10 6 0 4 268:278 -10 12
4 Татран ПрешовТатран Прешов 1 10 3 1 6 260:279 -19 7
5 КоксКокс 1 10 3 0 7 239:290 -51 6
6 Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 10 3 0 7 265:279 -14 6