ВИДЕО: За Шишкарев нема невозможен агол - Русинот со супер-гол ги испрати Швеѓаните

Вардар се надмина себе си и го декласира првакот на Шведска во последниот натпревар од Лигата на шампионите оваа година. Атракциите не недостигаа, па во финишот Даниел Шишкарев од невозможен агол, во стилот на својот сонародник Дибиров постигна ефектен гол и стави точка на спектакуларниот натпревар.  

Вардар презимува во Лигата на шампионите како единствена непоразена екипа во Лигата на шампионите.