Вујовиќ го менува Металург за Добруџа Суд Констанца

Црногорскиот интернационалец Стеван Вујовиќ, кој пролетниот дел од сезоната го одигра во дресот на Металург, најверојатно нема да го продолжи договорот со тимот од Автокоманда и својата кариера според последните информации ќе ја продолжи во редовите на новиот романски прволигаш Добруџа Суд Констанца.

Централниот бек на тој начин би му се придружил на неговиот сонародник и поранешен ракометар на Металург, Младен Ракчевиќ кој ги брани боите на клубот од Констанца, за кој настапува и нашиот интернационалец Бранислав Ангеловски.

Вујовиќ како што е познато освен за Металург има настапувано и за Вардар, како и низа клубови на интернационално ниво како Вецлар (Германија), Амичитија Цирих (Швајцарија), Селестат (Франција) и Антекуера (Шпанија).