ФОТО: „Воините“ на Раул пристигнаа во Битола, вечерва ќе тренираат во „Боро Чурлевски“!

Репрезентативците на Македонија пристигнаа во Битола, од каде ќе ги започнат квалификациите за Европското првенство во 2020 година кое ќе се одржи во Швајцарија, Данска и Норвешка

Ракометарите добија слободни часови од својот селектор, и истото го искористија со кафе и дружба на Широк Сокак. Вечерва, во салата „Боро Чурлевски“ која е целосно подготвена за нов ракометен спектакл, се планира да се одработи и последниот тренинг пред дуелот со Турција, кој ќе започне од 17:00 часот и ќе биде од затворeн карактер. 

Натпреварот против турската селекција се игра утре од 20:15 часот, а веќе в недела Македонија во Кожани го игра вториот натпревар од овие квалификации, против Грција