Владимир Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Селектор на женската кадетска репрезентација, Владимир Пановски, го објави спиокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W17 2019 шампионат во Италија.

Собирот е закажан за 15 јули во спортската сала „Автокоманда“ со почеток во 15:00 часот.

Кадетската репрезентација на Македонија е во групата Б заедно со репрезентациите на Полска, Белорусија, Италија и Азербејџан. Првиот натпревар е закажан за 4 август против репрезентацијата на Италија.

Список на повикани ракометарки за ЕХФ W17 шампионатот: