ВИДЕО: Во ракометот не е дозволен кунг-фу спортот

На своето деби за екипата на Дрот, голманот, Михајло Радовановиќ, направи кунг-фу потег, притоа бранејќи го ударот на противникот. Но, тоа не им се допадна на судиската двојка, која одлучи да го оцрни дебито на Србинот, давајќи му директен црвен картон.

Погледнете ја интересната интервенција и проценете сами дали Радовановиќ заслужи вакво деби.