ФОТО: Ветераните измамија аплаузи на Струшкиот ракометен турнир

Како шлаг на тортата на 47-от Струшки ракометен турнир доцна синоќа ветераните на Струга и на македонската ракометна репрезентација одиграа ревијален натпревар во кој уживаа многубројните љубители на ракометот.

Предводени од Пепи Манасков нашите најдобри ракометар во историјата и во поодминати години одиграа квалитетно и измамија потсетување на минатото кај фановите.

Вечерва во финалето на турнирот ќе се сретнат Еурофарм Работник и АЕК Атина