ВИДЕО: Вардарци „летаат“ во Манхајм - атрактивен цепелин на Карачиќ и Кристопанс

Вардар многу комотно се чувствува во Германија и игра прво полувреме како по ноти. Резултат на тоа е водството, но и начинот на игра на избраниците на Роберто Гарсија Парондо.

Најубавиот момент во првиот дел е „цепелинот“ на Карачиќ и Кристопанс за 7-12 во 18. минута.

Овој гол предизвика молк на трибините и веќе втор тајм-аут за данскиот тренер на клупата на Рајн Некар Левен, Николај Јакобсен.   

Лига на шампиони (М), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ФлензбургФлензбург 3 2 2 0 0 51:43 8 4
2 АлборгАлборг 1 1 1 0 0 34:24 10 2
3 ПСЖПСЖ 1 1 1 0 0 37:29 8 2
4 ПИК СегедПИК Сегед 1 1 1 0 0 31:28 3 2
5 Целје Пивоварна ЛашкоЦелје Пивоварна Лашко 1 0 0 1 24:25 -1 0
6 БарселонаБарселона 1 0 0 1 28:31 -3 0
7 ППД ЗагребППД Загреб 1 0 0 1 29:37 -8 0
8 ЕлверумЕлверум 2 0 0 2 43:60 -17 0