ВИДЕО: Вардарци „летаат“ во Манхајм - атрактивен цепелин на Карачиќ и Кристопанс

Вардар многу комотно се чувствува во Германија и игра прво полувреме како по ноти. Резултат на тоа е водството, но и начинот на игра на избраниците на Роберто Гарсија Парондо.

Најубавиот момент во првиот дел е „цепелинот“ на Карачиќ и Кристопанс за 7-12 во 18. минута.

Овој гол предизвика молк на трибините и веќе втор тајм-аут за данскиот тренер на клупата на Рајн Некар Левен, Николај Јакобсен.   

Лига на шампиони (М), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БарселонаБарселона 10 9 0 1 356:278 78 18
2 ПИК СегедПИК Сегед 1 10 8 1 1 297:251 46 17
3 ПСЖПСЖ 1 10 8 0 2 314:277 37 16
4 АлборгАлборг 10 5 0 5 302:311 -9 10
5 ФлензбургФлензбург 10 3 1 6 265:274 -9 7
6 Целје Пивоварна ЛашкоЦелје Пивоварна Лашко 10 3 0 7 251:302 -51 6
7 ЕлверумЕлверум 1 10 1 1 8 258:294 -36 3
8 ППД ЗагребППД Загреб 1 10 1 1 8 238:294 -56 3