Сите „оружја“ на располагање: Вардар во најсилен состав против Барса

Најтрофејниот македонски ракометен клуб Вардар е подготвен за мечот против Барселона во Лигата на шампионите кој се игра од 17:00 часот.

Роберто Парондо веќе го објави составот за мечот, а тимот ќе може да располага на сите ракометари. Нема повредени играчи, а во стројот се враќа Вуко Борозан кој беше суспендиран, што значи дека „црвено-црните“ ќе ѝ се спротистават на Барселона во најсилен тим.

Натпреварот во СЦ „Јане Сандански“ кој од страна на ЕХФ е прогласен за „меч на неделата“ ќе го суди судиска двојка од Португалија - Дуарте Сантос и Рикардо Фонсека.

Лига на шампиони (М), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БарселонаБарселона 14 12 0 2 486:391 95 24
2 ВеспремВеспрем 14 10 0 4 410:382 28 20
3 ВардарВардар 14 9 1 4 406:390 16 19
4 КиелцеКиелце 1 14 7 0 7 439:430 9 14
5 Рајн Некар ЛевенРајн Некар Левен 1 14 7 0 7 418:410 8 14
6 Мешков БрестМешков Брест 1 14 4 1 9 379:419 -40 9
7 МонпелјеМонпелје 1 14 3 1 10 377:414 -37 7
8 КристијанштадКристијанштад 14 2 1 11 396:475 -79 5