Вардар го пречекува Монпелје за крај на групната фаза, билетите од денес во продажба

Последниот предизвик за Вардар во Лигата на шампионите ќе биде француски Монпелје. Европскиот првак ќе се обиде победнички да ја заврши групната фаза, а од денес влезниците за овој меч се пуштени во продажба.

На првата средба во септември минатата година, „црвено-црните“ запишаа бодови со победа од 31-33.

Цената на поединечните билетите за натпреварите со Монпелје:

  •  трибина - 350 денари
  •  А блок - 400 денари

Онлајн продажбата ќе се извршува преку сервисот www.ticketplus.mk.

Дуелот е закажан за 29 февруари во СЦ „Јане Сандански“. Една недела претходно, вардарци ќе му гостуваат на Порто во претпоследното коло.