Топ десет одбрани: Голманите на Вардар и Пелистер доминираат во СЕХА (ВИДЕО)

Регионалната ракометна СЕХА-лига ги одбра најдобрите десет одбрани за месец февруари и меѓу нив се скоро сите голмани на македонските претставници Вардар и Еурофарм Пелистер.

Двајца од Вардар и двајца од Еурофарм Пелистер се наоѓаат во изборот. Карим Хендави и Градимир Чаневски се од таборот на битолчани, додека Борко Ристовски и Робин Кантегрел доаѓаат од Вардар.

  • Најдобрите одбрани на месецот во СЕХА:

Еурофарм Пелистер и Вардар имаат изедначен скор во регионалното натпреварување, тоа е по две победи и еден пораз.

Најнови вести од
СЕХА Лига