Тонесен пак се повреди, го пропушта реваншот со Спортинг

Соиграчот на нашиот Дејан Манасков, норвешкиот репрезентативец и Кент Робин Тонесен ја обнови повредата и го очекува нова долга пауза. Страдаше дланката на Тонесен, кој има фрактура на метатарзалната коска и нема да игра овој месец.

Давид Дејвис на реваншот против Спортинг ќе го има само Ласло Наѓ на позицијата десен бек, но Норвежанецот би се вратил на терените за хипотетичко четвртфинален натпревар со Флензбург или Мешков Брест. 

Веспрем победи во Лисабон со два разлика и пласманот во четвртфиналето во Лигата на шампионите треба да го потврди в сабота од 17:30 часот во Унгарија.