ВИДЕО: Томовски и Милиќ со одбрани на колото во СЕХА

Голманите на Металург и Вардар, Мартин Томовски и Страхиња Милиќ со своите одбрани се најдоа меѓу десеттте најдобри одбрани на 13. коло на СЕХА лигата. Младиот Томовски со одбранет пенал во победата над Војводина и Милиќ, кој одбрани зицер против Мешков Брест во Белорусија ја заслужија номинацијата.

Погледнете ги голманските мајстории во 13. коло на СЕХА: