ВИДЕО: Толедо „распали“ и го даде првиот гол за Вардар во ЛШ!

Бразилскиот репрезентативец Хозе Толедо конечно му се стави на Вардар на располагање и го постигна првиот гол во „црвено-црниот“ дрес во Лигата на шампионите.

Бекот игра на дуелот против Мотор Запорожје, а пред финишот на првото полувреме, од вториот обид на средбата, со еден шут од нешто помалку од девет метри откосо успеа да го совлада противничкиот голман.

  • Деби-голот на Толедо за Вардар во Лигата на шампионите:

Толедо пристигна во Вардар од редовите на Висла Плок и по заминувањето на Даинис Кристопанс во него се гледа како главен адут во бековската линија.

Лига на шампиони (М), Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 КилКил 11 8 2 1 348:305 43 18
2 ВеспремВеспрем 11 8 0 3 364:312 52 16
3 МонпелјеМонпелје 1 11 6 1 4 302:298 4 13
4 КиелцеКиелце 1 11 5 2 4 326:308 18 12
5 ПортоПорто 11 4 2 5 310:326 -16 10
6 ВардарВардар 11 4 1 6 309:355 -46 9
7 Мешков БрестМешков Брест 1 11 3 0 8 310:336 -26 6
8 Мотор ЗапорожјеМотор Запорожје 1 11 1 2 8 330:359 -29 4