ЕГЕР

  • Јане Цветковски потпиша за унгарскиот Егер

    Македонскиот ракометен голман Јане Цветковски во новата сезона ќе брани во шампионатот на Унгарија. Цветковски се договори со прволигашот од оваа земја Егер и потпиша договор на една сезона. Откако одлично бранеше во Шведска, Цветковски се пресели во Германија, каде беше дел од тимот на Вецлар,

  • Веспрем и Манасков броеја до 45 против Егер

    Ракометарите на Веспрем запишаа нова убедлива победа во унгарскиот шампионат, откако на домашен терен го совладаа Егер со 45-31.