ВИДЕО: Супер-асистенција на Талески, без да гледа од зад грб го пронајде Пешевски!

Филип Талески имаше солиден натпревар во дресот на Македонија против Грција, а во средината на првиот дел изведе атрактивна асистенција поради која доби аплаузи трибините во салата „Парк“ во Струмица.

Ракометарот на Рајн Некар Левен во еден момент го проигра Жарко Пешевски и тоа на атрактивен начин. Талески изведе супер-асистенција и додаде до пивотот без да гледа, а тој возврати со погодок.

  • Асистенцијата на Талески против Грција: