ВИДЕО: Столе со иста несреќа како против Германија - еве го промашениот зицер за победа!

Вардар ја имаше победата во дуелот со Висла, но на неколку секунди до крајот ветеранот на голот на полскиот вицешампион, Викари, му одбрани зицер на Стојанче Стоилов и дуелот заврши без победник, 31-31.

Ова реми не влијае на конечниот изгледа во групата А, каде Вардар како првопласиран директно обезбеди четвртфинале. 

Оваа ситуација потстетува на шансата на Стоилов во дресот на репрезентацијата на дуелот со Германија на Европското првенство во Хрватска. 

Лига на шампиони (М), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БарселонаБарселона 14 12 0 2 486:391 95 24
2 ВеспремВеспрем 14 10 0 4 410:382 28 20
3 ВардарВардар 14 9 1 4 406:390 16 19
4 КиелцеКиелце 1 14 7 0 7 439:430 9 14
5 Рајн Некар ЛевенРајн Некар Левен 1 14 7 0 7 418:410 8 14
6 Мешков БрестМешков Брест 1 14 4 1 9 379:419 -40 9
7 МонпелјеМонпелје 1 14 3 1 10 377:414 -37 7
8 КристијанштадКристијанштад 14 2 1 11 396:475 -79 5