ВИДЕО: Стоилов со атрактивен лоб го „почести“ Еурофарм Пелистер!

Стојанче Стоилов од Вардар 1961 го има потегот на натпреварот на големото дерби против Еурофарм Пелистер, откако даде атрактивен погодок во второто полувреме.

Кружниот напаѓач по една контра заврши пред линијата, па го лобува некогашниот соиграч Марко Кизиќ. Тоа донесе овации од трибините кои го поздравија потегот на најискусниот играч со аплаузи.

  • Голот на Столе Стоилов против Еурофарм Пелистер:

Вардар и Еурофарм Пелистер ги чека уште една битка за титулата на домашната сцена во Битола, а исто така тука е и Купот на Македонија.