ВИДЕО: Стоилов со мајсторски гол го „насамари“ Еурофарм Пелистер!

Столе Стоилов го изведе потегот на првото полувреме на натпреварот меѓу Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер, откако даде еден мајсторски погодок од место.

Вардар имаше прекршок, а судиите Начевски и Николов дадоа знак дека смее да има едно до две додавања затоа што нападот е дојден до пасивен. Стоилов реши да не додава иако одбраната на битолчани чекаше за блок, шутираше од место по свртување и ја стресе мрежата на „зелените“ пред која стоеше Марко Кизиќ.

  • Погодокот на Стоилов против Еурофарм Пелистер: