ВИДЕО: Стоилевски го налути Милосављев – му даде гол од МРТОВ агол!

Младото крило на Пелистер, Никола Стоилевски уште еднаш го покажа својот раскошен талент и повторно со нов фантастичен погодок ја одушеви битолската публика.

„Зелено-белите“ го загубија дуелот со моќниот Вардар (24-31), но не се посрамотија. За тоа најзаслужни се Поповиќ и Табангует, кои изведоа супер-цепелин, како и левото крило Стоилевски, кое во финишот од мечот со гол од мртов агол ги израдува битолчани, а воедно и го налути вардаровиот голман Милосављев.

  • Мајсторскиот погодок на младото крило против Вардар: 

Популарниот Никац е еден од најомилените ракометари на Пелистер, и е еден од ретките кои можат да се пофалат со фан-клуб од страна на битолските навивачи. 

Суперлига, ПЛЕЈ ОФ МАЖИ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВардарВардар 10 8 0 2 324:284 40 24
1 Еурофарм РаботникЕурофарм Работник 10 8 0 2 327:259 68 24
3 МеталургМеталург 10 6 0 4 307:303 4 18
4 ПелистерПелистер 10 3 0 7 285:306 -21 9
4 Бутел СкопјеБутел Скопје 10 3 0 7 271:293 -22 9
6 Пролет 62Пролет 62 10 2 0 8 250:319 -69 6