ВИДЕО: Српското крило Илиќ даде „одбојкарски“ гол на ракометен меч во Франција

Српскиот ракометен репрезентативец, Немања Илиќ постигна снаодлив гол на натпреварот од француската лига помеѓу Кретеј и Тулуз.

Откако ја погоди пречката од линијата од седум метри, топката се врати во поле, а потоа одличното чувство на српскиот ракометар дојде до израз. Противничкиот голман тргна по топката, но Илиќ скокна и во одбојкарски стил ја смести топката во мрежата на Кретеј.

  • Голот на Илиќ против Кретеј:

30-годишниот Србин долги години ги брани боите на Тулуз, а пред две сезони го имаше својот најголем предизвик во кариерата, откако краток период го носеше дресот на Барселона