ВИДЕО: Спектакуларниот гол на Руезга на врвот, Дибиров со четврти нај-гол на колото

Медиа тимот  на ЕХФ веќе ги избра најубавите потези и голови во рамките од седмото коло на Лигата на шампионите. Еден од најубавите голови во ремито на Вардар и Киелце, „магијата“ на Тимур Дибиров се најде на четвртото место.

Најубав гол на колото е спектакуларниот специјалитет на Карлос Руезга, кој погоди од свртување против Еурофарм Работник.

  • Голот на Дибиров против Киелце: 
  • Голот на Руезга против Еурофарм Работник:

Во следното осмо коло, Вардар гостува во Киелце, а Еурофарм Работник го пречекува Савехоф