ФОТО: „Смештај дан требит“ - урнебесен транспарент на „Рибари“ среде Битола

„Чкембарите“ и „Рибарите“ приредија прекрасна атмосфера во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Коректно навивање во текот на сите 60 минути ги инспирираше актерите во натпреварот да одиграат многу добар дуел.

Стотина охридски навивачи, популарните „Рибари“, го збогатија дербито, а меѓу нив имаше и еден најинвентивен кој среде Битола се појави со транспсарент на кој пишуваше: „СМЕШТАЈ ДАН ТРЕБИТ“.

Транспарентот насмеа скоро 3.000 гледачи во Битола, а охриѓанецот заслужува честитки за својата досетливост.

  • Транспарентот на „Рибари“ во Битола: 
Суперлига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Еурофарм РаботникЕурофарм Работник 18 17 1 0 622:392 230 52
2 ПелистерПелистер 18 13 2 3 579:473 106 41
3 Бутел СкопјеБутел Скопје 18 13 0 5 521:412 109 39
4 Пролет 62Пролет 62 18 12 1 5 551:456 95 37
5 Охрид 2013Охрид 2013 18 11 0 7 527:463 64 33
6 СтругаСтруга 18 9 1 8 481:457 24 28
7 РадовишРадовиш 18 5 0 13 559:610 -51 15
8 Вардар ЈуниорВардар Јуниор 18 4 0 14 451:549 -98 12
9 ПрилепПрилеп 18 3 1 14 429:597 -168 10
10 ГРК БорецГРК Борец 18 0 0 18 396:707 -311 0