ВИДЕО: Сирената спречи СУПЕР-ГОЛ од ЦЕНТАР на Радовиќ против Татабања!

Еурофарм Работник одигра фантастично прво полувреме во Унгарија против Татабања и на одмор замина со водство од еден гол,  водство кое можеше да биде поголемо доколку судиите го признаеја голот на Мирко Радовиќ во последната секунда. 

Крилото на битолчани на само една секунда до крајот се реши да бие од центар и итро од земја го измами домашниот голман и ја стресе мрежата, но супер-голот на Радовиќ беше поништен поради истечено време. 

  • Погледнете го атрактивниот потег на ракометарот на Еурофарм Работник: 

ЕХФ Куп, Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Сиудад ЕнкантадаСиудад Енкантада 1 1 0 0 29:27 2 2
2 Рајн Некар ЛевенРајн Некар Левен 1 1 0 0 32:31 1 2
3 НимНим 1 0 0 1 31:32 -1 0
4 ХолстеброХолстебро 1 0 0 1 27:29 -2 0