Турнири

  • Во ракометот не е дозволен кунг-фу спортот

    На своето деби за екипата на Дрот, голманот, Михајло Радовановиќ, направи кунг-фу потег, притоа бранејќи го ударот на противникот. Но, тоа не им се допадна на судиската двојка, која одлучи да го оцрни дебито на Србинот, давајќи му директен црвен картон.

  • Екипата на Никола Стојчевски цела полусезона без победа

    Шведскиот ракометен клуб Дрот, каде настапува македонскиот интернационалец Никола Стојчевски, и натаму е без ниту една победа во домашното првенство. Редбергслидс, кој е бивш клуб на ресенчанецот, синоќа славеше со огромни 28-25 (12-10) против Дрот за кој настапи во поголемиот дел од мечот нашиот интернационалец.