Турнири

  • Цветковски потпиша за шведски ОВ Хелсинборг

    Македонскиот интернационалец, голманот Јане Цветковски се реши да го напушти тимот на Босна од БиХ, откако потпиша двегодишен договор со второлигашот од Шведска, составот на ОВ Хелсинборг.

  • Во ракометот не е дозволен кунг-фу спортот

    На своето деби за екипата на Дрот, голманот, Михајло Радовановиќ, направи кунг-фу потег, притоа бранејќи го ударот на противникот. Но, тоа не им се допадна на судиската двојка, која одлучи да го оцрни дебито на Србинот, давајќи му директен црвен картон.

  • Екипата на Никола Стојчевски цела полусезона без победа

    Шведскиот ракометен клуб Дрот, каде настапува македонскиот интернационалец Никола Стојчевски, и натаму е без ниту една победа во домашното првенство. Редбергслидс, кој е бивш клуб на ресенчанецот, синоќа славеше со огромни 28-25 (12-10) против Дрот за кој настапи во поголемиот дел од мечот нашиот интернационалец.